Gotfryd

 

Jego tata jest bardzo bogaty i kupuje mu mnóstwo zabawek. Gotfryd uwielbia się chwalić. Ma piękny dom, duży basen w kształcie nerki z niebieską wodą i mnóstwem trampolin, jadalnię wielką jak restauracja oraz psa Hotdoga. W domu czuwa nad nim lokaj Albert.

Najbardziej lubi

 

- chwalić się prezentami przed kolegami 

- latać samolotem z tatą 

- kiedy inni koledzy mu zazdroszczą

- przebierać się w różne stroje 

Najbardziej nie lubi

 

- kiedy ktoś inny ma fajniejsze zabawki

- kiedy ktoś się z niego śmieje 

Przeczytaj o Gotfrydzie:

 

Oczywiście, nie wspomniałem nic o Gotfrydzie, który twierdzi, że kąpie go guwernantka. Nie trzeba wierzyć we wszystko, co mówi Gotfryd – on jest okropnym kłamcą. (1, Plask plask)

 

Gotfryd ma mnóstwo interesujących cech: jego tata jest bardzo bogaty i kupuje mu zabawki, a Gotfryd czasami daje je kolegom, żeby je do końca popsuli. (1, Wypracowanie) 

 

Gotfryd powiedział, że będzie pracował w banku swojego ojca i zarabiał mnóstwo pieniędzy. Ale Gotfrydowi nie trzeba za bardzo wierzyć – jest strasznym kłamcą i wygaduje różne głupstwa. (1, Co będziemy robić później) 

 

Gotfryd to dobry kumpel, ale to niesprawiedliwe, żeby ten głupek dostawał przez cały czas prezenty, kiedy my dostajemy je tylko na urodziny, na gwiazdkę i kiedy jesteśmy najlepsi z wypracowania, a to nie zdarza się często, bo najlepszy jest zawsze Ananiasz. (1, Przed Świętami jest fajnie) 

 

Gotfryd przyszedł ostatni: zawsze tak robi, kiedy ma nam pokazać nową zabawkę. Lubi, żeby na niego czekać, dlatego nas złości. (2, Łódka Gotfryda)

 

Kiedy przyszliśmy, Gotfryda jeszcze nie było. W końcu zjawił się ostatni – robi to specjalnie – i pokazał nam niespodziankę: piłkę do rugby! 

- Dostałem ją od taty na zachętę, żebym nie był przedostatni z gramatyki – wyjaśnił nam Gotfryd, który ma strasznie bogatego tatę i dostaje od niego mnóstwo rzeczy, bo wciąż potrzebuje zachęt. (2, Rugby 15)